Menu
Tvoj košík

DOPRAVA ZDARMA nad 99 EUR.

Blog RSS Feed

17 Mar Založenie trávnika
burcin 0 2821
Trávnik je základným prvkom každej záhrady. Krásny, dobre udržiavaný trávnik má vplyv na celkový dojem zo záhrady, preto by založenie trávnika malo byť prvým krokom pri úprave a dizajne záhady. Prevedieme vás založením trávnika. Kedy je najlepšie začať s novým trávnikom? Tráva rastie najrýchlejšie a najsilnejšie v čase,..
17 Mar Vertikutácia trávnika
burcin 0 4743
Pravidelná vertikutácia vám pomôže revitalizovať trávnik tým, že odstráni vrstvu starej trávy a lístia (tzv. plsť), ktorá bráni prenikaniu živín. Aby sme vám vertikutáciu uľahčili, naši odborníci z Garden Technik pre vás zostavili niekoľko tipov. Často sa stretnete aj s pojmom prevzdušnenie. Prevzdušňovanie a vertikutácia sú p..
17 Mar Drvenie dreva pomocou elektrických alebo motorových drvičov
burcin 0 2607
Drvenie dreva je jednoduchý spôsob, ako spracovať odrezané konáre, vetvičky či dokonca stopky kukurice. Prečo vyhadzovať alebo iba páliť odpad v podobe konárov, keď si ich môžete podrviť a následne ich použiť na dekoráciu, pripraviť stielku pre domáce zvieratá alebo dokonca použiť na prípravu hnojiva? Drvenie je tiež prvý a dôl..
17 Mar Správna manipulácia s pílou na rezanie dreva
burcin 0 3709
Jednou z najdôležitejších zručností, ktoré sa musíte naučiť, ak chcete pracovať s drevom, je správne používanie píly. Správne rezanie s ručnou pílou zabezpečí dokonalý výsledok a väčšiu bezpečnosť pri používaní. Vyberte si správnu ručnú pílu na drevo Píly sú vyrábané v rôznych tvaroch a veľkostiach. Je to preto, že každá je určená na iné ..
17 Mar Choroby trávnika a ich riešenie
burcin 0 12247
Niečo na vašom trávniku nie je úplne v poriadku, ale nie ste si istí, čo to je? Aj keď svojmu trávniku poskytnete vynikajúcu starostlivosť, tráva sa môže nakaziť rôznymi chorobami trávnika, ktoré môžu viesť k odumretým častiam alebo zvláštnemu sfarbeniu trávnika. Pomôžeme vám identifikovať najčastejšie ochorenia trávnika a pora..
14 Jun Tipy pre tvarovanie živých plotov
0 3160
Buďte v záhrade kreatívniPre tzv. „Topiaries“, teda presne tvarované rastliny sa najlepšie hodí husto rastúce dreviny, ako je Krušpán alebo Tis. Silné konáre, ktorý sa stále jemnejšie rozvetvujú, pritom tvoria hlavnú ťažisko požadovaného tvaru. Aby konáre dostali správny smer pre získanie požadovaného tvaru, zafixujte ohybné vetvy drôtom.Geometrick..
14 Jun Tipy odborníkov pre starostlivosť o trávnik
0 2233
Trávnik musí veľa vydržať a zároveň by mal aj dobre vyyerať – všetko je otázkou správnej starostlivost. Odborník na trávníky, Walter Schwab, pestuje v bavorskom Waidhofenu profesionálne už mnoho rokov špeciálne trávníky. Také, aké ich poznáte z okolia veľkých nákupných stredísk aj také, ktoré poznáte z futbalových trávnikov. Zo svojej dlhoročnej pr..
10 Aug Štartovanie motorovej píly
0 2244
Krok 1 z 15: Skôr ako naštartujete motorovú pílu, aktivujte brzdu reťaze. K tomu potlačte brzdu reťaze smerom dopredu (viď obrázok).   Krok 2 z 15: Pred štartováním Vašej motorovej píly vždy odstránte ochranný kryt lišty.   Krok 3 z 15: Ak je Vaša motorová píla vybavená dekompresným ventilom, stlačte ho prosím. Tým se uľahčí naštartovani..
Zobrazené 1 až 8 z 8 (1 stránok)